Sagatavoja: I.Salmane, D.Teïnovs 25.09.2002.

Papildinâts un labots 26.02.2006.

 

Subclass ACARI

Superordo Acariformes Zachvatkin, 1952

 

 

Latvijâ zinâmas 317 Acariformes kârtas sugas.

There are 317 species of Acariformes registered in Latvia.

 

Taksons

Taxon

Latviskais nosaukums, sinonîmi, komentâri

Latvian name, synonyms, comments

Sastopamîba

Occurrence

Ordo Actinedida van der Hammen 1968 [1972?] (=Prostigmata Kramer 1877; = Trombidiformes Reuter, 1909)

Tarsonemina Canestrini et Fanzago, 1877

 

 

Subordo Endeostigmata Grandjean, 1937

 

 

Superfamilia Alycoidea

 

 

Familia Nanorchestidae Grandjean, 1937

 

 

Nanorchestes arboriger (Berlese)

 

 

Subordo Eupodina

 

 

Superfamilia Bdelloidea

 

 

Familia Bdellidae Duges, 1834

 

 

Bdella iconica Berlese, 1923

 

 

Bdella muscorum Ewing, 1909

 

 

Bdella longicornis Linnaeus, 1758

 

 

Bdella semiscutata Thor, 1930

 

 

Neomolgus capillatus (Kramer, 1881)

 

 

Odontoscirus virgulatus (Canestrini, Fanzago, 1876)

 

 

Bdellodes (Bdellodes) longirostris (Hermann, 1804)

 

 

Bdellodes (Hoploscirus) meridionalis (Thor, 1931)

 

 

Bdellodes (Hoploscirus) lapidaria (Kramer, 1881)

 

 

Cyta latirostris (Hermann, 1804)

 

 

Biscirus virgulatus G. Canestrini et Fanzago

 

 

Biscirus silvaticus (Kramer, 1881)

 

 

Familia Cunaxidae Thor, 1902

 

 

Cunaxa setirostris (Hermann, 1804)

 

 

Cunaxoides biscutum (Nesbitt, 1936)

 

 

Cunaxoides ulcerosus Kuznetzov, Livshitz, 1975

 

 

Cunaxoides fidus Kuznetzov, Livshitz, 1975

 

 

Cunaxoides desertus Kuznetzov, Livshitz, 1975

 

 

Cunaxoides trepidus Kuznetzov, Livshitz, 1975

 

 

Superfamilia Eupodoidea

 

 

Familia Eupodidae C.L.Koch, 1842

 

 

Eupodes viridis (C.L.Koch)

 

 

Linopodes motatorius (Linnaeus, 1758)

 

 

Familia Penthalodidae Thor, 1933

 

 

Penthalodes ovalis (Duges, 1834)

 

 

Familia Rhagidiidae Oudemans, 1922

 

 

Rhagidia longisensilla Shiba, 1969

 

 

Rhagidia mucronata Willmann

 

 

Rhagidia shibai Strandtmann, 1971

 

 

Rhagidia unidentata Willmann

 

 

Troglocheles aggerata Zacharda 2000

 

 

Troglocheles archetypical Zacharda 2000

 

 

Superfamilia Halacaroidea

 

 

Familia Halacaridae Murray, 1877

 

 

Halacarus (Halacarellus) balticus Lohmann, 1889

Baltijas jûra

 

Halacarus (Halacarellus) bastersi (Johnston, 1836)

Baltijas jûra

 

Lohmannella falcata (Hodge, 1863)

Baltijas jûra

 

Superfamilia Tydeoidea

 

 

Familia Tydeidae Kramer, 1877

 

 

Tydeus (Tydeus) obstinatus Livshitz, 1973

 

 

Tydeus (Tydeus) kochi Oudemans, 1928

 

 

Tydeus (Tydeus) caudatus (Duges, 1834)

 

 

Tydeus (Tydeus) californicus (Banks, 1904)

 

 

Tydeus argutus Kuznetzov, Petrov, 1979

 

 

Tydeus croceus (Linnaeus, 1758)

 

 

Tydeus dignus Livshitz, 1973

 

 

Tydeus heterosetus Kuznetzov, Petrov, 1984

 

 

Paralorryia unigena Livshitz, 1973

 

 

Venilia zaheri (Baker, 1968)

 

 

Lorryia reticulata (Oudemans, 1928)

 

 

Lorryia armaghensis Baker, 1968

 

 

Lorryia catenulata (Thor, 1931)

 

 

Tydaeolus frequens (Grandjean, 1938)

 

 

Pronematus sextoni Baker, 1968

 

 

Coccotydaeolus incisus Kuznetzov, Petrov, 1984

 

 

Triophtydeus immanis Kuznetzov, 1973

 

 

Triophtydeus flavus Livshitz, 1973

 

 

Triophtydeus fragarius (Baker, 1944)

 

 

Triophtydeus flatus Kuznetzov, 1973

 

 

Microtydeus bellus Livshitz, Kuznetzov, 1972

 

 

Subordo Labidostommatina

 

 

Superfamilia Labidostommatoidea

 

 

Familia Labidostommatidae Oudemans, 1906

Nicoletiellidae Canestrini, 1891

 

Nicoletiella denticulata (Schrank, 1781)

 

 

Subordo Anystina

 

 

Superfamilia Anystoidea

 

 

Familia Anystidae Oudemans, 1922

 

 

Anystis baccarum Linnaeus, 1758

 

 

Erythracarus parietinus (Hermann, 1804)

 

 

Subordo Parasitengona Oudemans, 1909

 

 

Superfamilia Trombidioidea

 

 

Familia Trombiculidae Ewing, 1929

Trombidiidae Leach, 1815

 

Hirsutiella zachvatkini (Schluger, 1948)

 

 

Superfamilia Hydrachnoidea

 

 

Familia Hydrachnidae Leach, 1815

 

 

Hydrachna (Diplohydrachna) conjecta Koenike, 1895

 

 

Hydrachna (Diplohydrachna) conjecta dissecta Viets

 

 

Hydrachna (Diplohydrachna) globosa (De Geer, 1778)

 

 

Hydrachna globosa uniscutata (Thor , 1897)

 

 

Hydrachna bimaculata Koenike

 

 

Hydrachna comosa Koenike

 

 

Hydrachna geographica (Müller, 1776)

 

 

Hydrachna leegei Koenike

 

 

Hydrachna schneideri schneideri Koenike

 

 

Hydrachna schneideri scutata Piersig

 

 

Hydrachna uniscutata paludosa Thor

 

 

Superfamilia Eylaoidea

 

 

Familia Eylaidae Leach, 1815

 

 

Eylais extendens (Müller, 1776)

 

 

Eylais hamata Koenike, 1897

 

 

Eylais cordifera Viets

 

 

Eylais discreta Koenike, 1897

 

 

Eylais triarcuata Piersig

 

 

Eylais infundibulifera Koenike 1897

 

 

Familia Limnocharidae Grube, 1859

 

 

Limnochares aquatica (Linnaeus, 1758)

 

 

Limnochares holosericea (De Geer, 1778)

 

 

Superfamilia Hydryphantoidea

 

 

Familia Hydrodromidae Viets, 1936

 

 

Hydrodroma descipiens (Müller, 1776)

 

 

Familia Hydryphantidae Piersig 1896

 

 

Hydrophantes (Hydryphantes) dispar (Schaub, 1888)

 

 

Hydrophantes (Hydryphantes) placationis Thor, 1899

 

 

Hydrophantes (Hydryphantes) ruber ruber (De Geer, 1778)

 

 

Hydrophantes dubius Koenike

 

 

Hydrophantes hellichi auriculata Viets

 

 

Hydrophantes thori Piersig

 

 

Diplodontus despiciens (Müller, 1776)

 

 

Familia Pseudohydryphantidae Viets, 1926

 

 

Pseudohydryphantes parvulus Viets

 

 

Familia Thyasidae Viets, 1926

 

 

Euthyas truncata (Neuman, 1875)

 

 

Thyas vietsi Koenike

 

 

Thyopsis cancellata (Protz, 1896)

cancellata acervalis Sokolov, 1936

 

Superfamilia Lebertioidea

 

 

Familia Oxidae Viets, 1926

 

 

Oxus ovalis (Müller, 1776)

 

 

Oxus strigatus (Müller, 1776)

 

 

Oxus nodigerus Koenike

 

 

Familia Lebertiidae Thor, 1900

 

 

Lebertia (Pilolebertia) insignis insignis (Neuman, 1880)

 

 

Lebertia (Pilolebertia) pachydermis Koenike

 

 

Lebertia caucasica Sokol

 

 

Familia Sperchonidae Thor, 1900

 

 

Sperchonopsis verrucosa verrucosa (Protz, 1896)

 

 

Sperchon glandulosus glandulosus Koenike, 1886

 

 

Sperchon papillosus papillosus Thor, 1901

 

 

Sperchon setiger Thor, 1898

 

 

Sperchon elegans Thor

 

 

Sperchon undulosus

 

 

Familia Teutoniidae Koenike, 1910

 

 

Teutonia primaria Koenike,

 

 

Familia Torrenticolidae Piersig, 1902

 

 

Torrenticola (Torrenticola) amplexa amplexa (Koenike, 1908)

 

 

Torrenticola (Torrenticola) anomala (C.L.Koch, 1837)

 

 

Superfamilia Hygrobatoidea

 

 

Familia Hygrobatidae C.L.Koch, 1842

 

 

Hygrobates (Hygrobates) calliger calliger Piersig, 1896

 

 

Hygrobates(Hygrobates) fluviatilis (Ström, 1768)

 

 

Hygrobates (Hygrobates) longipalpis (Hermann, 1804)

Hydrachna lutescens C.L.Koch, 1837 ?

 

Hygrobates (Hygrobates) nigromaculatus Lebert, 1879

 

 

Hygrobates naicus (Johnston, )

 

 

Hygrobates (Rivobates) norvegicus (Thor, 1897)

 

 

Atractides amplexus Koenike

 

 

Atractides ovalis Koenike

 

 

Atractides (Atractides) spinipes spinipes (C.L.Koch, 1837)

 

 

Acercus latipes (Müller, 1776)

 

 

Acercus torris (Müller, 1776)

 

 

Acercus lutescens

 

 

Frontipoda musculus (Müller, 1776)

 

 

Hydrochoreutes krameri Piersig, 1896

 

 

Hydrochoreutes ungulatus (C.L.Koch, 1836)

 

 

Megapus distans (Viets)

 

 

Megapus nodipalpis nodipalpis (Thor, 1899)

 

 

Megapus ovalis (Koenike)

 

 

Megapus pavesii (Maglio)

 

 

Megapus spinipes (C.L.Koch)

 

 

Neumania limosa

 

 

Neumania agilis Koenike

 

 

Neumania callosa (Koenike)

 

 

Neumania (Soarella) papillosa (Soar, 1902)

 

 

Neumania spinipes (Müller, 1776)

 

 

Neumania triangularis (Piersig)

 

 

Neumania vernalis (Müller, 1776)

 

 

Familia Limnesiidae Thor, 1900

 

 

Limnesia (Limnesia) connata Koenike, 1895

 

 

Limnesia (Limnesia) fulgida C.L.Koch, 1836

 

 

Limnesia (Limnesia) maculata (Müller, 1776)

 

 

Limnesia (Limnesia) undulata (Müller, 1776)

 

 

Familia Unionicolidae Oudemans, 1909

 

 

Unionicola (Axonopsis) gracilipalpis parvipora Lundblad

 

 

Unionicola (Axonopsis) gracilipalpis gracillipalpis (Viets)

 

 

Unionicola (Pentatax) bonzi (Clap.)

 

 

Unionicola (Pentatax) intermedia (Koenike)

 

 

Unionicola (Unionicola) crassipes crassipes (Müller, 1776)

 

 

Familia Pionidae Thor, 1900

 

 

Piona carnea (C.L.Koch, 1836)

 

 

Piona circularis (Piersig)

 

 

Piona clavicornis (Müller, 1776)

 

 

Piona coccinea coccinea (C.L.Koch, 1836)

 

 

Piona conglobata conglobata (C.L.Koch, 1836)

 

 

Piona controveriosa (Piersig, )

 

 

Piona discrepans (Koenike, )

 

 

Piona falcigera (Koenike, )

 

 

Piona longipalpis (Krendowsky, 1878)

 

 

Piona neumani (Koenike, 1883)

 

 

Piona nodata nodata (Müller, 1776)

 

 

Piona rotunda (Kramer)

 

 

Piona rotundoides Thor

 

 

Piona stjoerdalensis (Thor)

 

 

Piona tuberifera Viets

 

 

Piona uncata (Koenike)

 

 

Piona variabilis (C.L.Koch, 1836)

 

 

Piona (Pusillopiona) pusilla (Neumann 1875)

 

 

Tiphys bullatus (Thor, 1899)

 

 

Tiphys ensifer (Koenike, 1895)

 

 

Tiphys ornatus (C.L.Koch, 1836)

 

 

Tiphys scaurus (Koenike, 1892)

 

 

Pionopsis(Pionopsis) lutescens lutescens (Hermann, 1904)

 

 

Forelia liliacea (Müller, 1776)

 

 

Forelia parmata Koenike, 1906

 

 

Familia Aturidae Thor, 1900

 

 

Axonopsis complanata (Müller, 1776)

 

 

Axonopsis romijni Viets, 1926

 

 

Aturus fontinalis Lundblad

 

 

Familia Axonopsidae Viets, 1929

 

 

Brachypoda versicolor (Müller, 1776)

 

 

Superfamilia Arrenuroidea

 

 

Familia Arrenuridae Thor, 1900

 

 

Arrenurus (Arrenurus) albator (Müller, 1776)

 

 

Arrenurus (Arrenurus) batillifer Koenike, 1896

 

 

Arrenurus (Arrenurus) bruzelii Koenike, 1885

 

 

Arrenurus (Arrenurus) claviger Koenike, 1885

 

 

Arrenurus (Arrenurus) cuspidator (Müller, 1776)

 

 

Arrenurus (Arrenurus) neumani Piersig, 1895

 

 

Arrenurus (Arrenurus) papillator (Müller, 1776)

 

 

Arrenurus (Arrenurus) pustulator (Müller, 1776)

 

 

Arrenurus (Arrenurus) radiatus Piersig, 1894

 

 

Arrenurus (Arrenurus) robustus Koenike, 1894

 

 

Arrenurus (Arrenurus) tricuspidator (Müller, 1776)

 

 

Arrenurus (Truncaturus) nodosus Koenike, 1896

 

 

Arrenurus (Truncaturus) stecki Koenike, 1894

 

 

Arrenurus (Truncaturus) truncatellus (Müller, 1776)

 

 

Arrenurus (Megaluracarus) caudatus (De Geer)

 

 

Arrenurus (Megaluracarus) cylindratus Piersig, 1896

 

 

Arrenurus (Megaluracarus) globator (Müller, 1776)

 

 

Arrenurus (Megaluracarus) securiformis Piersig,

 

 

Arrenurus (Micruracarus) bifidicodulis Piersig, 1897

 

 

Arrenurus (Micruracarus) bisulcicodulus Piersig

 

 

Arrenurus (Micruracarus) fissus Viets

 

 

Arrenurus (Micruracarus) forpicatus Neuman, 1880

 

 

Arrenurus (Micruracarus) madei Koenike

 

 

Arrenurus (Micruracarus) pugonifer Koenike

 

 

Arrenurus (Micruracarus) sinuator (Müller, 1776)

 

 

Arrenurus bicuspidator Berlese, 1885

 

 

Arrenurus crassicaudatus Kramer, 1875

 

 

Arrenurus crassipetiolatus Koenike

 

 

Arrenurus crenatus Koenike

 

 

Arrenurus kjerrmani Neuman

 

 

Arrenurus maculator (Müller, 1776)

 

 

Arrenurus tetracyphus Piersig

 

 

Familia Mideidae Thor, 1911

 

 

Midea orbiculata (Müller, 1776)

 

 

Familia Mideopsidae Koenike, 1910

 

 

Mideopsis (Mideopsis) crassipes Soar, 1904

 

 

Mideopsis (Mideopsis) orbicularis (Müller, 1776)

 

 

Section Heterostigmata

 

 

Subordo Eleutherengona

 

 

Superfamilia Pygmephoroidea

 

 

Familia Pygmephoridae Cross, 1965

 

 

Siteroptes graminum (Reuter, 1900)

 

 

Bakerdania arvorum (Jacot, 1936)

 

 

Bakerdania exigua (Mahunka, 1969)

 

 

Bakerdania gracilis (Krczal, 1958)

 

 

Microdispus obovatus (Paoli, 1911)

 

 

Brennandania silvestre (Jacot, 1936)

 

 

Familia Scutacaridae Oudemans, 1916

 

 

Pygmodispus latisternus Paoli, 1911

 

 

Imparipes degenerans italicus Berlese, 1903

 

 

Imparipes hystricinus Berlese, 1903

 

 

Imparipes lithuanicus Sevastyanov et Lasauscene, 1974

 

 

Scutacarus plumosus (Paoli, 1911)

 

 

Scutacarus palustris Rack, 1966

 

 

Scutacarus montanus (Paoli, 1911)

 

 

Scutacarus quadrangularis (Paoli, 1911)

 

 

Scutacarus femoris Berlese

 

 

Superfamilia Pyemotoidea

 

 

Familia Pyemotidae Oudemans, 1937

Pediculoididae

 

Pyemotes ventricosus (Newport, 1850)

 

 

Pediculopsis graminum Reuter, 1900

 

 

Superfamilia Tarsonemoidea

 

 

Familia Tarsonemidae Kramer, 1877

 

 

Tarsonemus pallidus Banks, 1898

fragariae Zimmermann

 

Section Raphignathae

 

 

Superfamilia Raphignathoidea

 

 

Familia Raphignathidae Kramer, 1877

 

 

Raphignathus gracilis (Rack, 1962)

 

 

Raphignathus collegiatus Atyeo, Baker et Crossley, 1961

 

 

Familia Cryptognathidae Oudemans, 1902

 

 

Cryptognathus orbiculatus Livshitz, 1974

 

 

Cryptognathus corrugis Summers, Chaudri, 1965

 

 

Cryptognathus lagena Kramer, 1879

 

 

Familia Eupalopsellidae Willmann, 1952

 

 

Eupalopsellus rostridius Summers, 1960

 

 

Familia Stigmaeidae Oudemans, 1931

 

 

Eustigmaeus segnis (C.L.Koch, 1836)

 

 

Eustigmaeus anauniensis (Canestrini, 1889)

 

 

Eustigmaeus chilensis Chaudhri, 1965

 

 

Mediolata californica Gonzalez-Rodriguez, 1965

 

 

Mediolata pini Canestrini, 1889

 

 

Stigmaeus sphagneti (Hull, 1918)

 

 

Stigmaeus longipilis (Canestrini, 1889)

 

 

Stigmaeus pilatus Kuznetzov, 1976

 

 

Stigmaeus callunae Evans, 1954

 

 

Stigmaeus mimus Summers, 1962

 

 

Familia Caligonellidae Grandjean, 1944

 

 

Caligonella humilis (C.L.Koch, 1838)

 

 

Neognathus spectabilis (Summers, Schlinger, 1955)

 

 

Superfamilia Cheyletoidea

 

 

Familia Demodicidae Nicolet, 1855

Matu makstu çrces

 

Demodex folliculorum Owen, 1843

 

 

Demodex canis Leydig, 1859

 

 

Demodex cati Raillet

 

 

Demodex phylloides (Csokor, 1880)

 

 

Familia Myobiidae Megnin, 1877

 

 

Myobia multivaga

 

 

Myobia musculi Schrank, 1781

 

 

Amorphacarus elongatus (Poppe, 1896)

 

 

Protomyobia claparedei (Poppe, 1896)

 

 

Radfordia lemnina (C.L.Koch, 1841)

 

 

Radfordia ensifera (Poppe, 1896)

 

 

Familia Cheyletidae Leach, 1815

 

 

Cheyletus eruditus (Schrank, 1781)

 

 

Cheyletus trux Rohdendorf, 1940

 

 

Cheletomorpha lepidopterorum (Schaw, 1794)

 

 

Cheletomorpha venutissima (C.L.Koch)

 

 

Cheletogenes ornatus (Canestrini, Fanzago, 1876)

 

 

Neoeucheyla loricata (Berlese, 1913)

 

 

Superfamilia Tetranychoidea

 

 

Familia Tenuipalpidae Berlese, 1913

 

 

Brevipalpus obovatus Donnadieu, 1875

 

 

Familia Tetranychidae Donnadieu, 1876

 

 

Oligonychus (Wainsteiniella) pinaceus Mitrofanov, Bossenko, 1975

subnudus

 

Oligonychus (Wainsteiniella) livschitzi Mitrofanov, Bossenko, 1975

laricis Reeves, 1963

 

Oligonychus (Wainsteiniella) hondoensis Ehara, 1954

 

 

Oligonychus (Oligonychus) pini (Hirst, 1924)

 

 

Oligonychus (Oligonychus) ununguis (Jacobi, 1905)

ununguis Ewing, 1917; americanus Ewing, 1921; alpinus McGregor, 1936; coniferarum McGregor, 1950; biotae Reck, 1953; inouei Ehara, 1954; rollowi Reck, 1956

 

Pentamerismus juniperi (Reck, 1951)

 

 

Hystripalpus borealis Mitrofanov, Bitchevskis, 1975

 

 

Neophyllobius superbus Canestrini

 

 

Tetranycopsis horridus Canestrini, Fanzago

 

 

Neotetranychus rubi Trägardh, 1915

 

 

Metatetranychus ulmi (C.L.Koch, 1836)

 

 

Chizotetranychus schizopus Zacher, 1913

 

 

Chizotetranychus carpini Qudms. 1905

 

 

Eotetranychus telarius (Linnaeus, 1758)

 

 

Paratetranychus querci

 

 

Tetranychus urticae C.L.Koch

 

 

Familia Bryobiidae Berlese

 

 

Bryobia praetiosa (C.L.Koch, 1836)

 

 

Bryobia redikorzevi Reck

 

 

Superfamilia Eriophyoidea

 

 

Familia Eriophyidae Nalepa 1898

Èetrkâju çrces

 

Acalitus brevitarsus (Fockeu)

 

 

Acalitus longisetosus Nalepa

 

 

Acalitus plicans Nalepa

 

 

Acalitus rudis Canestrini

 

 

Acalitus stenaspis Nalepa

 

 

Aceria brevipunctata (Nalepa)

 

 

Aceria calycophthira (Nalepa)

 

 

Aceria dispar (Nalepa)

 

 

Aceria effusa (Canestrini)

 

 

Aceria erobia (Nalepa)

 

 

Aceria leionata (Nalepa)

 

 

Aceria longirostris (Nalepa)

 

 

Aceria loewi (Nalepa)

 

 

Aceria populi (Nalepa)

 

 

Aceria pseudoplatani (Corti)

Eriophyes macrochelus

 

Aceria rudis (Canestrini,

 

 

Aceria stenaspis (Nalepa)

 

 

Aceria tenella (Nalepa)

 

 

Aceria varia (Nalepa)

 

 

Aceria campestricola Frauenfeld

 

 

Aceria fraxinivora Nalepa

 

 

Aceria macrocheluserinea Trotter

 

 

Aceria nervisequa Canestrini

 

 

Aceria silvicola Canestrini

 

 

Aceria macrotricha Nalepa

 

 

Aculus fockeui (Nalepa, Trouessart, 1891)

cornutus (Banks)

 

Aculus schlechtendali (Nalepa, 1890)

malivagrans (Keifer, 1946)

 

Artacris cephaloneus (Nalepa)

Eriophyes macrorhynchus cephaloneus

 

Cecidophyes ribis (Westwood, 1869)

 

 

Cecidophyes psilonotus (Nalepa)

 

 

Epitrimerus trilobus Nalepa

 

 

Epitrimerus pyri (Nalepa, 1892)

pirifoliae Keifer, 1938

 

Eriophyes convolvens (Nalepa, 1892)

 

 

Eriophyes diversipunctatus Nalepa

 

 

Eriophyes fraxinivorus Nalepa

 

 

Eriophyes goniothorax Nalepa

 

 

Eriophyes exilis (Nalepa)

 

 

Eriophyes laevis Nalepa

 

 

Eriophyes leiosoma (Nalepa)

 

 

Eriophyes malinus (Nalepa)

 

 

Eriophyes paderinus Nalepa

 

 

Eriophyes padi Nalepa

 

 

Eriophyes rubicolens (G. Canestrini)

 

 

Eriophyes similis Nalepa

 

 

Eriophyes sorbeus Nalepa

 

 

Eriophyes sorbi Canestrini

 

 

Eriophyes tiliae (Nalepa)

 

 

Eriophyes tiliae-nervalis Nalepa

 

 

Eriophyes distinguendus Kieffer

 

 

Eriophyes inangulis (Nalepa)

 

 

Eriophyes leionotus Nalepa

 

 

Eriophyes stenapsis Nalepa

 

 

Phyllocoptes populi (Nalepa)

 

 

Phyllocoptes setiger Nalepa

 

 

Phyllocoptes xylostei (Canestrini)

 

 

Phytoptus avellanae Nalepa 1889

 

 

Phytoptus tetratrichus Nalepa

 

 

Phytoptus stenoporus Nalepa

 

 

Rhyncaphytoptus massalongoianus Nalepa

 

 

Vasates hippocastani Fock

 

 

Vasates quadripes (Schimer, 1869)

 

 

Aculops macrotricha Nalepa

 

 

Aculus fraxini (Nalepa)

 

 

Aculus magnirostris Nalepa

 

 

Aculus tetanothrix (Nalepa)

 

 

Aculus ulmicola Nalepa, 1909

 

 

Anthocoptes rubicolens Roivainen

 

 

 

 

 

Ordo Astigmata G. Canestrini, 1891

 

 

Subordo Acaridia

 

 

Superfamilia Acaroidea

 

 

Familia Acaridae Latreille, 1802

Akarîdçrces

 

Acarus siro Linnaeus, 1758

 

 

Acarus farinae De Geer, 1778

 

 

Tyrlilchus casei Oudemans 1910

 

 

Isoglyphus sphaerogaster Zakhvatkin, 1937           

 

 

Tyrophagus humerosus Oudemans

 

 

Tyrophagus noxius Zachvatkin

 

 

Rhizoglyphus echinopus (Fumouze, Robin, 1868)

 

 

Schwiebea pachyderma Zachvatkin, 1941

 

 

Superfamilia Canestrinioidea

 

 

Familia Canestriniidae Berlese 1884

 

 

Carpoglyphus lactis Linnaeus, 1767

 

 

Superfamilia Glycyphagoidea

 

 

Familia Glycyphagidae Berlese, 1923

 

 

Glycyphagus domesticus (De Geer, 1778)

 

 

Glycyphagus destructor (Schrank, 1781)

 

 

Myacarus arvicolae (Dujardin)

 

 

Ctenoglyphus canestrinii (Armanelli, 1887)

 

 

Labidophorus talpae Kramer, 1887

 

 

Gohieria fusca (Oudemans, 1902)

 

 

Subordo Psoroptidia

 

 

Superfamilia Psoroptoidea

 

 

Familia Sarcoptidae Murray 1877

 

 

Sarcoptes scabiei De Geer, 1778

 

 

Sarcoptes mutans Robin, Lanquetin, 1859

Cnemidocoptes mutans Robin, Lanquetin, 1859)

 

Notoedres cati (Hering, 1838)

 

 

Familia Listrophoridae Mégnin & Trouessart, 1884

 

 

Listrophorus leuckarti Pagenstecher, 1861

 

 

Listrophorus pagenstecheri Haller

 

 

Schizocarpus mingaudi Trouessart, 1896

 

 

Familia Psoroptidae Canestrini, 1892

 

 

Psoroptes equi (Raspail 1834)

 

 

Chorioptes bovis (Gerlach)

 

 

Otodectes cynotis (Hering, 1838)

 

 

Familia Myocoptidae Gunther, 1942

 

 

Myocoptes musculinus (C.L.Koch, 1844)

 

 

Myocoptes tenax Michael, 1889

 

 

 

Izmantotâ literatûra

 

Ozoliòð V., 1930. Berichte über hydracarinologische Untersuchungen in Lettland. II Mitteilungen in Lettland. - Folia Zool. Hydrobiol. 1, 2: 257-278.

Rupais, A., 1999. Kokaugu kaitçkïu sugu noteicçjs pçc bojâjumiem augïu dârzos un apstâdîjumos. Valsts augu aizsardzîbas dienests: 272.

Viets K., 1961. Die Familien-Namen der Milben des Süsswassers. Eine Revision nach den Regeln der ICZN. – Senkenberg. biol. 42: 1/2: 123-130.

Гиляров М.С. (ред.), 1978. Определитель обитающих в почве клещей Trombidiformes. Наука. Москва: 1-271.

Кузнецов Н.Н., Петров В.М., 1984. Хищные клещи Прибалтики (Parasitiformes: Phytoseiidae, Acariformes: Prostigmata). Зинатне. Рига: 1-142.

Митрофанов В.И., Босенко Л.И., Бичевскис М.Я., 1975. Определитель тетраниховых клещей хвойных пород. Зинатне. Рига: 1-40.

Соколов И.И., 1952. Водяные клещи. Часть II. Halacarae. - Фауна СССР, том 5, вып. 5. М.-Л. «Изд-во АН СССР».

Тузовский П.В., 1987. Морфология и постэмбриональное развитие водяных клещей. Наука. Москва: 1-172.

Эглитис В.К., 1954. Фауна почв Латвийской ССР. Изд. АН Латв. ССР. Рига: 1-262.