Sagatavoja: V.Spuòìis, M.Kalniòð 02.02.2002.

 

Laputis – Aphidodea

(subordo)

 

Latvijâ zinâmas ~ 390 sugas (sarakstâ 402 sugas un pasugas).

 

Taksons

Taxon

Latviskais nosaukums, sinonîmi, komentâri

Latvian name, synonyms, comments

Sastopamîba

Occurrence

Familia Adelgidae

 

 

Adelges Vallot, 1836

 

 

Adelges laricis Vallot, 1836

 

 

Adelges tardus (Dreyfus, 1889)

 

 

Aphrastasia Börner, 1909

 

 

Aphrastasia pectinatae (Cholodkovsky, 1888)

 

 

Cholodkovskya Börner, 1909

 

 

Cholodkovskya viridiana (Cholodkovsky, 1896)

 

 

Dreyfusia Börner, 1908

 

 

Dreyfusia nordmanniana (Eckstein, 1890)

 

 

Dreyfusia piceae (Ratzeburg, 1844)

 

 

Pineus Shimer, 1869

 

 

Pineus cembrae (Cholodkovsky, 1888)

 

 

Pineus pini (Linnaeus, 1746)

 

 

Pineus pinoides (Cholodkovsky, 1903)

 

 

Pineus strobi (Hartig, 1837)

 

 

Sacchiphantes Curtis, 1844

 

 

Sacchiphantes abietis (Linnaeus, 1758)

 

 

Sacchiphantes viridis (Ratzeburg, 1843)

 

 

Familia Anoeciidae

 

 

Anoecia Koch, 1857

 

 

Anoecia corni (Fabricius, 1775)

 

 

Anoecia nemoralis Börner, 1950

 

 

Anoecia vagans (Koch, 1856)

 

 

Anoecia zirnitsi Mordvilko, 1931

 

 

Familia Drepanosiphidae

 

 

Atheroides Haliday, 1839

 

 

Atheroides hirtellus Haliday, 1839

 

 

Betulaphis Glendennig, 1926

 

 

Betulaphis brevipilosa Börner, 1940

 

 

Betulaphis quadrituberculata (Kaltenbach, 1843)

 

 

Calaphis Walsh, 1863

 

 

Calaphis betulicola (Kaltenbach, 1813)

 

 

Calaphis flava Mordvilko, 1928

 

 

Callipterinella van der Goot, 1913

 

 

Callipterinella callipterus (Hartig, 1841)

 

 

Callipterinella tuberculata (von Heyden, 1837)

 

 

Caricosipha Börner, 1939

 

 

Caricosipha paniculatae Börner, 1939

 

 

Chaitophorus Koch, 1854

 

 

Chaitophorus capreae (Mosley, 1841)

 

 

Chaitophorus horii ssp. beuthani Börner, 1950

 

 

Chaitophorus leucomelas Koch, 1854

 

 

Chaitophorus nassonowi Mordvilko, 1894

 

 

Chaitophorus parvus Hille Ris Lambers, 1935

 

 

Chaitophorus populeti (Panzer, 1801)

 

 

Chaitophorus populi albae (Boyer de Fonscolombe, 1841)

 

 

Chaitophorus ramicola (Börner, 1949)

 

 

Chaitophorus salicti (Schrank, 1801)

 

 

Chaitophorus salijaponicus ssp. niger Mordvilko, 1929

 

 

Chaitophorus tremulae Koch, 1854

 

 

Chaitophorus truncatus (Hausmann, 1802)

 

 

Chaitophorus vitellinae (Schrank, 1801)

 

 

Clethrobius Mordvilko, 1928

 

 

Clethrobius comes (Walker, 1848)

 

 

Drepanosiphum Koch, 1855

 

 

Drepanosiphum aceris Koch, 1855

 

 

Drepanosiphum platanoidis (Schrank, 1801)

 

 

Eucallipterus Schouteden, 1906

 

 

Eucallipterus tiliae (Linnaeus, 1758)

 

 

Euceraphis Walker, 1870

 

 

Euceraphis betulae (Koch, 1855)

 

 

Euceraphis punctipennis (Zetterstedt, 1828)

 

 

Monaphis Walker, 1870

 

 

Monaphis antennata (Kaltenbach, 1843)

 

 

Myzocallis Passerini, 1860

 

 

Myzocallis carpini (Koch, 1855)

 

 

Myzocallis coryli (Goeze, 1778)

 

 

Myzocallis myricae (Kaltenbach, 1843)

 

 

Periphyllus van der Hoeven, 1863

 

 

Periphyllus acericola (Walker, 1848)

 

 

Periphyllus aceris (Linnaeus, 1761)

 

 

Periphyllus coracinus (Koch, 1854)

 

 

Periphyllus lyropictus (Kessler, 1886)

 

 

Periphyllus testudinaceus (Fernie, 1852)

 

 

Phyllaphis Koch, 1857

 

 

Phyllaphis fagi (Linnaeus, 1767)

 

 

Pterocallis Passerini, 1860

 

 

Pterocallis albida Börner, 1940

 

 

Pterocallis alni (de Geer, 1773)

 

 

Pterocallis maculata (von Heyden, 1837)

 

 

Sipha Passerini, 1860

 

 

Sipha arenarii Mordvilko, 1921

 

 

Sipha elegans del Guercio, 1905

 

 

Sipha glyceriae (Kaltenbach, 1843)

 

 

Sipha maydis Passerini, 1860

 

 

Symydobius Mordvilko, 1894

 

 

Symydobius oblongus (von Heyden, 1837)

 

 

Therioaphis Walker, 1870

 

 

Therioaphis riehmi (Börner, 1949)

 

 

Therioaphis tenera (Aizenberg, 1956)

 

 

Thripsaphis Gillete, 1917

 

 

Thripsaphis ossiannilssoni Hille Ris Lambers, 1952

 

 

Tinocallis Matsumura, 1919

 

 

Tinocallis platani (Kaltenbach, 1843)

 

 

Tuberculatus Mordvilko, 1894

 

 

Tuberculatus annulatus (Hartig, 1841)

 

 

Tuberculatus neglectus (Krzywiec, 1966)

 

 

Tuberculatus querceus (Kaltenbach, 1843)

 

 

Familia Hormaphididae

 

 

Hamamelistes Shimer, 1867

 

 

Hamamelistes betulinus (Horvath, 1896)

 

 

Hormaphis Osten-Sacken, 1861

 

 

Hormaphis betulae (Mordvilko, 1901)

 

 

Familia Lachnidae

 

 

Cinara Curtis, 1835

 

 

Cinara confinis (Koch, 1856)

 

 

Cinara costata (Zetterstedt, 1828)

 

 

Cinara cuneomaculata (del Guercio, 1909)

 

 

Cinara cupressi (Buckton, 1881)

 

 

Cinara escherichi (Börner, 1950)

 

 

Cinara hyperophila (Koch, 1855)

 

 

Cinara juniperi (de Geer, 1773)

 

 

Cinara laricis (Hartig, 1839)

 

 

Cinara mordvilkoi (Pa¸ek, 1954)

 

 

Cinara piceae (Panzer, 1801)

 

 

Cinara pilicornis (Hartig, 1841)

 

 

Cinara pinea (Mordvilko, 1895)

 

 

Cinara pini (Linnaeus, 1758)

 

 

Cinara pinihabitans (Mordvilko, 1895)

 

 

Cinara piniphila (Ratzenburg, 1844)

 

 

Cinara pruinosa (Hartig, 1841)

 

 

Cinara stroyani (Pa¸ek, 1954)

 

 

Eulachnus der Guercio, 1909

 

 

Eulachnus agilis (Kaltenbach, 1843)

 

 

Lachnus Burmeister, 1835

 

 

Lachnus iliciphilus (del Guercio, 1909)

 

 

Lachnus pallipes (Hartig, 1841)

 

 

Lachnus roboris (Linnaeus, 1758)

 

 

Maculolachnus Gaumont, 1920

 

 

Maculolachnus submaculata (Walker, 1848)

 

 

Protrama Baker, 1920

 

 

Protrama flavesens (Koch, 1856)

 

 

Protrama ranunculi (del Guercio, 1909)

 

 

Schizolachnus Mordvilko, 1909

 

 

Schizolachnus pineti (Fabricius, 1781)

 

 

Stomaphis Walker, 1870

 

 

Stomaphis betulae Mamontova, 1969

 

 

Stomaphis quercus (Linnaeus, 1758)

 

 

Trama von Heyden, 1837

 

 

Trama pubescens Koch, 1857

 

 

Trama rara Mordvilko, 1908

 

 

Trama troglodytes von Heyden, 1837

 

 

Tuberolachnus Mordvilko, 1909

 

 

Tuberolachnus salignus (Gmelin, 1790)

 

 

Familia Mindaridae

 

 

Mindarus Koch, 1856

 

 

Mindarus abietinus Koch, 1857

 

 

Mindarus obliquus (Cholodkovsky, 1896)

 

 

Familia Pemphigidae

 

 

Colopha Monell, 1877

 

 

Colopha compressa (Koch, 1856)

 

 

Eriosoma Leach, 1818

 

 

Eriosoma lanigerum (Hausmann, 1802)

 

 

Eriosoma (Schizoneura) patchia (Börner et Blunck, 1916)

 

 

Eriosoma (Schizoneura) ulmi (Linnaeus, 1758)

 

 

Forda von Heyden, 1837

 

 

Forda formicaria von Heyden, 1837

 

 

Geoica Hart, 1894

 

 

Geoica urticularia (Passerini, 1856)

 

 

Kaltenbachiella Schouteden, 1906

 

 

Kaltenbachiella pallida (Haliday, 1838)

 

 

Pachypappa Koch, 1856

 

 

Pachypappa populi (Linnaeus, 1758)

 

 

Pachypappa tremulae (Linnaeus, 1761)

 

 

Pachypappa vesicalis Koch, 1856

 

 

Pemphigus Hartig, 1839

 

 

Pemphigus borealis Tullgren, 1909

 

 

Pemphigus bursarius (Linnaeus, 1758)

 

 

Pemphigus fuscicornis (Koch, 1857)

 

 

Pemphigus populinigrae (Schrank, 1801)

 

 

Pemphigus spyrothecae Passerini, 1856

 

 

Prociphilus Koch, 1857

 

 

Prociphilus bumeliae (Schrank, 1801)

 

 

Prociphilus (Stagona) pini (Burmeister, 1835)

 

 

Prociphilus (Stagona) xylostei de Geer, .......

 

 

Smynthurodes Westwood, 1849

 

 

Smynthurodes betae Westwood, 1849

 

 

Tetraneura Hartig, 1841

 

 

Tetraneura ulmi (Linnaeus, 1758)

 

 

Thecabius Koch, 1857

 

 

Thecabius affinis (Kaltenbach, 1843)

 

 

Thecabius (Parathecabius) lysimachiae Börner, 1916

 

 

Familia Phylloxeridae

 

 

Phylloxera Boyer de Fonscolombe, 1834

 

 

Phylloxera coccinea (Heydek, 1837)

 

 

Phylloxerina salicis (Lichtenstein, 1884)

 

 

Familia Thelaxidae

 

 

Glyphina Koch, 1856

 

 

Glyphina betulae (Linnaeus, 1758)

 

 

Glyphina schrankiana Börner, 1950

 

 

Thelaxes Westwood, 1840

 

 

Thelaxes dryophila (Schrank, 1801)

 

 

Familia ???

 

 

Acaudinum Börner, 1930

 

 

Acaudinum centaureae (Koch, 1854)

 

 

Acyrtosiphon Mordvilko, 1914

 

 

Acyrtosiphon boreale Hille Ris Lambers, 1952

 

 

Acyrtosiphon caraganae (Cholodkovsky, 1907)

 

 

Acyrtosiphon cyparisae (Koch, 1855)

 

 

Acyrtosiphon ignotum Mordvilko, 1914

 

 

Acyrtosiphon knechteli (Börner, 1950)

 

 

Acyrtosiphon loti (Theobald, 1913)

 

 

Acyrtosiphon malvae (Mosley, 1841)

 

 

Acyrtosiphon malvae ssp. agrimoniae (Börner, 1940)

 

 

Acyrtosiphon malvae ssp. potha Börner, 1943

 

 

Acyrtosiphon pisum (Harris, 1776)

 

 

Acyrtosiphon pisum ssp. ononis (Koch, 1855)

 

 

Acyrtosiphon (Liporrhinus) chelidonii (Kaltenbach, 1843)

 

 

Amphorophora Buckton, 1876

 

 

Amphorophora ampullata Buckton, 1876

 

 

Amphorophora gei (Börner, 1939)

 

 

Amphorophora idaei (Börner, 1939)

 

 

Amphorophora rubi (Kaltenbach, 1843)

 

 

Anuraphis del Guercio, 1907

 

 

Anuraphis farfarae (Koch, 1854)

 

 

Anuraphis subterranea (Walker, 1852)

 

 

Aphis Linnaeus, 1758

 

 

Aphis acetosae Linnaeus, 1761

 

 

Aphis audax Hille Ris Lambers, 1947

 

 

Aphis brohmeri Börner, 1952

 

 

Aphis callunae Theobald, 1915

 

 

Aphis chloris Koch, 1854

 

 

Aphis commensalis Stroyan, 1952

 

 

Aphis comosa (Börner, 1950)

 

 

Aphis confusa Walker, 1849

 

 

Aphis coroniellae Ferrari, 1872

 

 

Aphis craccae Linnaeus, 1758

 

 

Aphis craccivora Koch, 1854

 

 

Aphis cytisorum Hartig, 1841

 

 

Aphis epilobiaria Theobald, 1927

 

 

Aphis epilobii Kaltenbach, 1843

 

 

Aphis euonymi Fabricius, 1775

 

 

Aphis fabae Scopoli, 1763 s.l.

 

 

Aphis fabae spp. fabae Scopoli, 1763

 

 

Aphis fabae spp.cirsiiacanthoidis Scopoli, 1763

 

 

Aphis fabae spp. solanella Theobald, 1914

 

 

Aphis farinosa Gmelin, 1790

 

 

Aphis forbesi Weed, 1889

 

 

Aphis frangulae Kaltenbach, 1845 s.l.

 

 

Aphis frangulae spp. beccabungae Koch, 1855

 

 

Aphis frangulae spp. frangulae Kaltenbach, 1845

 

 

Aphis frangulae spp. gossupi Glover, 1877

 

 

Aphis galiiscabri Schrank, 1801

 

 

Aphis grosmannae (Börner, 1952)

 

 

Aphis grossulariae Kaltenbach, 1843

 

 

Aphis hederae Kaltenbach, 1843

 

 

Aphis idaei van der Goot, 1912

 

 

Aphis ilicis Kaltenbach, 1843

 

 

Aphis intybi Koch, 1855

 

 

Aphis jacobaeae Schrank, 1801

 

 

Aphis lambersi (Börner, 1940)

 

 

Aphis mammulata Gimingham et Hille Ris Lambers, 1949

 

 

Aphis mirifica (Börner, 1950)

 

 

Aphis molluginis (Börner, 1950)

 

 

Aphis nasturtii Kaltenbach, 1843

 

 

Aphis nepetae Kaltenbach, 1843

 

 

Aphis newtoni Theobald, 1927

 

 

Aphis origani Passerini, 1860

 

 

Aphis plantaginis Goeze, 1778

 

 

Aphis podagrariae Schrank, 1801

 

 

Aphis pomi de Geer, 1773

 

 

Aphis praeterita Walker, 1849

 

 

Aphis ruborum (Börner, 1932)

 

 

Aphis rumicis Linnaeus, 1758

 

 

Aphis salicariae Koch, 1855

 

 

Aphis sambuci Linnaeus, 1758

 

 

Aphis schneideri (Börner, 1940)

 

 

Aphis sedi Kaltenbach, 1843

 

 

Aphis selini (Börner, 1940)

 

 

Aphis serpylli Koch, 1854

 

 

Aphis spiraephaga Müller, 1961

 

 

Aphis stachydis Mordvilko, 1929

 

 

Aphis subnitida (Börner, 1940)

 

 

Aphis subviridis (Börner, 1940)

 

 

Aphis symphyti Schrank, 1801

 

 

Aphis taraxicola (Börner, 1940)

 

 

Aphis tormentillae Passerini, 1879

 

 

Aphis triglochinis Theobald, 1926

 

 

Aphis ulmariae Schrank, 1801

 

 

Aphis umbrella (Börner, 1950)

 

 

Aphis urticata Gmelin, 1790

 

 

Aphis vaccinii (Börner, 1940)

 

 

Aphis viburni Scopoli, 1763

 

 

Aphis (Abisinthaphis) judenkoi (Szelegiewicz, 1959)

 

 

Aphis (Protaphis) anthemidis (Börner, 1940)

 

 

Aspidaphium Börner, 1939

 

 

Aspidaphium escherichi Börner, 1939

 

 

Aulacorthum Mordvilko, 1914

 

 

Aulacorthum flavum F.P.Müller, 1958

 

 

Aulacorthum solani ssp. solani (Kaltenbach, 1843) s. s.

 

 

Aulacorthum solani ssp. aegopodii Börner, 1939

 

 

Aulacorthum solani ssp. culactis Börner, 1942

 

 

Aulacorthum (Neomyzus) circumflexum (Buckton, 1876)

 

 

Brachycaudus van der Goot, 1913

 

 

Brachycaudus helichrysi (Kaltenbach, 1843)

 

 

Brachycaudus spiraeae Börner, 1932

 

 

Brachycaudus (Acaudus) aconiti (Mordvilko, 1928)

 

 

Brachycaudus (Acaudus) cardui (Linnaeus, 1758)

 

 

Brachycaudus (Acaudus) klugkisti (Börner, 1942)

 

 

Brachycaudus (Acaudus) lamii (Koch, 1854)

 

 

Brachycaudus (Acaudus) linariae Stroyan, 1950

 

 

Brachycaudus (Acaudus) lychnidis (Linnaeus, 1758)

 

 

Brachycaudus (Acaudus) mordvilkoi Hille Ris Lambers, 1931

 

 

Brachycaudus (Acaudus) napelli (Schrank, 1801)

 

 

Brachycaudus (Acaudus) populi (del Guercio, 1911)

 

 

Brachycaudus (Appelia) prunicola (Kaltenbach, 1843)

 

 

Brachycaudus (Appelia) tragopogonis (Kaltenbach, 1843)

 

 

Brachycaudus (Thuleaphis) amygdalinus (Schouteden, 1905)

 

 

Brachysiphum van der Goot, 1913

 

 

Brachysiphum thalictri (Koch, 1854)

 

 

Brevicoryne van der Goot, 1913

 

 

Brevicoryne brassicae (Linnaeus, 1758)

 

 

Capitophorus van der Goot, 1913

 

 

Capitophorus carduinus (Walker, 1850)

 

 

Capitophorus elaeagni (del Guercio, 1894)

 

 

Capitophorus hippophaes (Walker, 1858)

 

 

Capitophorus pakansus Hottes et Frison, 1931

 

 

Capitophorus similis (van der Goot, 1915)

 

 

Cavariella del Guercio, 1911

 

 

Cavariella aegopodii (Scopoli, 1763)

 

 

Cavariella archangelicae (Scopoli, 1763)

 

 

Cavariella cicutae (Koch, 1854)

 

 

Cavariella konoi Takahashi, 1939

 

 

Cavariella pastinacae (Linnaeus, 1758)

 

 

Cavariella theobaldi (Gillete et Brag, 1918)

 

 

Ceruraphis Börner, 1926

 

 

Ceruraphis eriophori (Walker, 1848)

 

 

Chaetosiphom Mordvilko, 1914

 

 

Chaetosiphom fragaefolii (Cockerell, 1901)

 

 

Chaetosiphom tetrarhodum (Walker, 1849)

 

 

Coloradoa Wilson, 1910

 

 

Coloradoa abrotani (Koch, 1854)

 

 

Coloradoa tanacetina (Walker, 1850)

 

 

Corylobium Mordvilko, 1914

 

 

Corylobium avellanae (Schrank, 1801)

 

 

Cryptomyzus Oestlund, 1922

 

 

Cryptomyzus albopicalis (Theobald, 1916)

 

 

Cryptomyzus galeopsidis (Kaltenbach, 1843)

 

 

Cryptomyzus korschelti Börner, 1938

 

 

Cryptomyzus ribis (Linnaeus, 1758)

 

 

Cryptomyzus ulmeri (Börner, 1922)

 

 

Cryptosiphum Buckton, 1879

 

 

Cryptosiphum artemisiae Buckton, 1879

 

 

Decorosiphon Börner, 1939

 

 

Decorosiphon corynothrix Börner, 1939

 

 

Delphiniobium Mordvilko, 1914

 

 

Delphiniobium junackianum (Karsh, 1887)

 

 

Diuraphis Aizenberg, 1935

 

 

Diuraphis muehlei (Börner, 1950)

 

 

Dysaphis Börner, 1951

 

 

Dysaphis affinis (Mordvilko, 1928)

 

 

Dysaphis angelicae (Koch, 1854)

 

 

Dysaphis anthrisci (Börner, 1950)

 

 

Dysaphis apiifolia ssp. petroseline (Börner, 1950)

 

 

Dysaphis bonomii (Hille Ris Lambers, 1935)

 

 

Dysaphis brancoi ssp. rogersoni (Stroyan, 1955)

 

 

Dysaphis crataegi (Kaltenbach, 1843) s.l.

 

 

Dysaphis devecta (Walker, 1849)

 

 

Dysaphis lappae (Koch, 1854)

 

 

Dysaphis lappae ssp. cirsii (Börner, 1950)

 

 

Dysaphis lauberti (Börner, 1940)

 

 

Dysaphis longipilosa (Mordvilko, 1928)

 

 

Dysaphis newskyi ssp. aizenbergi (Shaposhnikov, 1949)

 

 

Dysaphis tulipae (Boyer de Foscolombe, 1841)

 

 

Dysaphis (Pomaphis) brevirostris (Börner, 1950)

 

 

Dysaphis (Pomaphis) plantaginea (Passerini, 1860)

 

 

Dysaphis (Pomaphis) reaumuri (Mordvilko, 1928)

 

 

Dysaphis (Pomaphis) sorbi (Kaltenbach, 1843)

 

 

Elatobium Mordvilko, 1914

 

 

Elatobium abietinum (Walker, 1848)

 

 

Ericaphis Börner, 1939

 

 

Ericaphis latifrons (Börner, 1942)

 

 

Hayhurstia del Guercio, 1917

 

 

Hayhurstia atriplicis (Linnaeus, 1761)

 

 

Hyadaphis Kirkaldy, 1904

 

 

Hyadaphis foeniculi (Passerini, 1860)

 

 

Hyadaphis spondylii (Koch, 1854)

 

 

Hyadaphis tataricae (Aizenberg, 1935)

 

 

Hyalopterus Koch, 1854

 

 

Hyalopterus pruni (Geoffroy, 1762)

 

 

Hydaphias Börner, 1930

 

 

Hydaphias helvetica Hille Ris Lambers, 1947

 

 

Hydaphias molluginis Börner, 1939

 

 

Hydaphias mosana Hille Ris Lambers, 1956

 

 

Hyperomyzus Börner, 1933

 

 

Hyperomyzus lactucae (Linnaeus, 1758)

 

 

Hyperomyzus pallidus Hille Ris Lambers, 1935

 

 

Hyperomyzus (Hyperomyzella) rhinanthi (Schouteden, 1903)

 

 

Hyperomyzus (Neonasonovia) zirnitsi Hille Ris Lambers, 1952

 

 

Impatientinum Mordvilko, 1914

 

 

Impatientinum asiaticum (Nevsky, 1929)

 

 

Impatientinum balsamines (Kaltenbach, 1862)

 

 

Linosiphon Börner, 1944

 

 

Linosiphon galiophagum (Wimshurst, 1923)

 

 

Liosomaphis Walker, 1868

 

 

Liosomaphis berberidis (Kaltenbach, 1843)

 

 

Lipaphis Mordvilko, 1928

 

 

Lipaphis erisimi (Kaltenbach, 1843)

 

 

Longicaudus van der Goot, 1913

 

 

Longicaudus trirhodus (Walker, 1852)

 

 

Macrosiphoniella del Guercio, 1911

 

 

Macrosiphoniella abrotani (Walker, 1852)

 

 

Macrosiphoniella absinthii (Linnaeus, 1758)

 

 

Macrosiphoniella artemisiae (Boyer de Fonscolombe, 1841)

 

 

Macrosiphoniella millefolii (de Geer, 1773)

 

 

Macrosiphoniella oblonga (Mordvilko, 1901)

 

 

Macrosiphoniella sanborni (Gilette, 1908)

 

 

Macrosiphoniella tanacetaria (Kaltenbach, 1843)

 

 

Macrosiphum Passerini, 1860

 

 

Macrosiphum cholodkovskyi (Mordvilko, 1909)

 

 

Macrosiphum daphnidis Börner, 1950

 

 

Macrosiphum euphorbiae (Thomas, 1878)

 

 

Macrosiphum gei (Koch, 1855)

 

 

Macrosiphum lisae Heie, 1965

 

 

Macrosiphum nasonovi Mordvilko, 1919

 

 

Macrosiphum rosae (Linnaeus, 1758)

 

 

Macrosiphum silvaticum Meier, 1981

 

 

Macrosiphum stellariae Theobald, 1913

 

 

Macrosiphum weberi Börner, 1933

 

 

Megoura Buckton, 1876

 

 

Megoura litoralis F.P.Müller, 1952

 

 

Megoura viciae Buckton, 1876

 

 

Metopeurum Mordvilko, 1914

 

 

Metopeurum fuscovoride (Stroyan, 1950)

 

 

Metopolophium Mordvilko, 1914

 

 

Metopolophium dirhodum (Walker, 1849)

 

 

Microlophium Mordvilko, 1914

 

 

Microlophium carnosum (Buckton, 1876)

 

 

Microsiphum Cholodkovsky, 1902

 

 

Microsiphum woronieckae Judenko, 1931

 

 

Myzaphis van der Goot, 1913

 

 

Myzaphis bucktoni Jacob, 1946

 

 

Myzaphis rosarum (Kaltenbach, 1843)

 

 

Myzus Passerini, 1860

 

 

Myzus borealis Ossiannilsson, 1959

 

 

Myzus cerasi (F., 1775)

 

 

Myzus lythri (Schrank, 1801)

 

 

Myzus padellus Hille Ris Lambers et Rogerson, 1946

 

 

Myzus (Galiobium) langei (Börner, 1933)

 

 

Myzus (Nectarosiphon) ascalonicus (Doncaster, 1946)

 

 

Myzus (Nectarosiphon) ligustri (Mosley, 1841)

 

 

Myzus (Nectarosiphon) persicae (Sulzer, 1776)

 

 

Nasonovia Mordvilko, 1914

 

 

Nasonovia compositellae nigra (Hille Ris Lambers, 1931)

 

 

Nasonovia pilosellae (Börner, 1933)

 

 

Nasonovia ribisnigri (Mosley, 1841)

 

 

Neoamphorophora Mason, 1924

 

 

Neoamphorophora ledi (Wahlgren, 1938)

 

 

Neopterocomma Hille Ris Lambers, 1935

 

 

Neopterocomma asiphum Hille Ris Lambers, 1935

 

 

Ovatus van der Goot, 1913

 

 

Ovatus crataegarius (Walker, 1850)

 

 

Ovatus insitus (Walker, 1849)

 

 

Paramyzus Börner, 1933

 

 

Paramyzus heraclei Börner, 1933

 

 

Phorodon Passerini, 1860

 

 

Phorodon cannabis Passerini, 1860

 

 

Phorodon humuli (Schrank, 1801)

 

 

Pleotrichophorus Börner, 1930

 

 

Pleotrichophorus glandulosus (Kaltenbach, 1846)

 

 

Pseudobrevicoryne Heinze, 1960

 

 

Pseudobrevicoryne buhri (Börner, 1952)

 

 

Pseucocaudella Börner, 1944

 

 

Pseucocaudella rubida (Börner, 1939)

 

 

Pterocomma Buckton,1879

 

 

Pterocomma jacksoni Theobald, 1921

 

 

Pterocomma pilosum Buckton, 1879

 

 

Pterocomma populeum (Kaltenbach, 1843)

 

 

Pterocomma ringdahli Wahlgren, 1940

 

 

Pterocomma rufipes (Hartig, 1841)

 

 

Pterocomma salicis (Linnaeus, 1758)

 

 

Pterocomma tremulae Börner, 1940

 

 

Rhodobium Hille Ris Lambers, 1947

 

 

Rhodobium porosum (Sanderson, 1900)

 

 

Rhopalomyzus Mordvilko, 1921

 

 

Rhopalomyzus poae (Gillete, 1908)

 

 

Rhopalomyzus (Judenkoa) lonicerae (Siebold, 1839)

 

 

Rhopalosiphoninus Baker, 1920

 

 

Rhopalosiphoninus ribesinum (van der Goot, 1912)

 

 

Rhopalosiphoninus (Pseudorhopalosiphoninus) calthae (Koch, 1854)

 

 

Rhopalosiphum Koch, 1854

 

 

Rhopalosiphum insertum (Walker, 1849)

 

 

Rhopalosiphum maidis Fitch, 1856

 

 

Rhopalosiphum nymphaeae (Linnaeus, 1761) s.l.

 

 

Rhopalosiphum padi (Linnaeus, 1758)

 

 

Rhopalosiphum rufulum Richards, 1960

 

 

Schizaphis Börner, 1931

 

 

Schizaphis graminum (Rondani, (1847) 1852)

 

 

Schizaphis wahlgreni (Ossiannilsson, 1959)

 

 

Schizaphis (Paraschizaphis) caricis (Schouteden, 1906)

 

 

Schizaphis (Paraschizaphis) typhae (Laing, 1923)

 

 

Semiaphis van der Goot, 1913

 

 

Semiaphis anthrisci (Kaltenbach, 1843)

 

 

Semiaphis dauci (Fabricius, 1775)

 

 

Semiaphis pimpinellae (Kaltenbach, 1843)

 

 

Sitobion Mordvilko, 1914

 

 

Sitobion avenae (Fabricius, 1775)

 

 

Sitobion dryopteridis (Holman, 1959)

 

 

Sitobion equiseti Holman, 1961

 

 

Sitobion fragariae (Walker, 1848)

 

 

Staegeriella Hille Ris Lambers, 1947

 

 

Staegeriella necopinata (Börner, 1939)

 

 

Titanosiphon Nevsky, 1928

 

 

Titanosiphon artemisiae (Koch, 1855)

 

 

Toxopterina Börner, 1940

 

 

Toxopterina vandergooti (Börner, 1939)

 

 

Trichosiphonaphis Takahashi, 1922

 

 

Trichosiphonaphis (Xenopyzus) corticis (Aizenberg, 1935)

 

 

Uroleucon Mordvilko, 1914

 

 

Uroleucon cichorii (Koch, 1855)

 

 

Uroleucon cichorii spp. grossum (Hille Ris Lambers, 1939)

 

 

Uroleucon cirsii (Linnaeus, 1758)

 

 

Uroleucon hypochoeridis (Fabricius, 1779)

 

 

Uroleucon obscurum (Koch, 1855)

 

 

Uroleucon picridis (Fabricius, 1775)

 

 

Uroleucon pulicariae (Hille Ris Lambers, 1939)

 

 

Uroleucon sonchi (Linnaeus, 1767)

 

 

Uroleucon tanaceti (Linnaeus, 1758)

 

 

Uroleucon tussilaginis (Walker, 1850)

 

 

Uroleucon (Lambersius) erigeronensis (Thomas, 1878)

 

 

Uroleucon (Uromelan) jaceae spp. jaceae (Linnaeus, 1758)

 

 

Uroleucon (Uromelan) jaceae spp. aeneum (Hille Ris Lambers, 1939)

 

 

Uroleucon (Uromelan) jaceae spp. henrichi (Börner, 1950)

 

 

Uroleucon (Uromelan) minor (Börner, 1940)

 

 

Uroleucon (Uromelan) nigrocampanulae (Theobald, 1928)

 

 

Uroleucon (Uromelan) solidaginis (Fabricius, 1779)

 

 

Uroleucon (Uromelan) stachydis (Bozhko, 1957)

 

 

Uroleucon (Uromelan) taraxaci (Kaltenbach, 1843)

 

 

Vesiculaphis del Guercio, 1911

 

 

Vesiculaphis theobaldi Takashi, 1930

 

 

Wahlgreniella Hille Ris Lambers, 1949

 

 

Wahlgreniella vaccinii (Theobald, 1924)

 

 

 

Dati

(nozîmîgâkâ literatûra)

 

Kalniòð M. 2002. Nepublicçti materiâli.

Latvijas Daba 1-6. Enciklopçdija. 1994. – 1998. Rîga, Latvijas Enciklopçdija, Preses nams.

Latvijas PSR dzîvnieku noteicçjs I. Bezmugurkaulnieki. 1957. LVI, Rîga: 163.

Rupais A. 1989. The aphids (Aphidoidea) of Latvia. Riga, ‘’Zinatne’’: 1-331 (in Russian, English summary).