Compiled by: V.Relys, V.Spuņģis 25.07.2003.
Zirnekļi - Araneae
(ordo)
Sarakstā iekļautas 446 sugas, tai skaitā Latvijas faunai jaunās sugas un sugas, kuru noteikšanas pareizību ir nepieciešams pārbaudīt (apzīmētas ar *)
446 species are listed here including the new species for Latvia and species whose identification has to be proven (marked with *).
Taksons Taxa |
Latviskais nosaukums, sinonīmi, komentāri Common Latvian name, synonyms, comments |
Sasastopamība Occurrence |
Familia Pholicidae |
||
1. Pholcus phalangioides (FUESSLIN, 1775) |
||
Familia Segestriidae |
||
1. Segestria senoculata (LINNAEUS, 1758) |
||
Familia Mimetidae |
||
1. Ero cambridgei KULCZYNSKI, 1911 |
||
2. Ero furcata (VILLERS, 1789) |
||
Familia Nesticidae |
||
1. Nesticus cellulanus (CLERCK, 1757) |
||
Familia Theridiidae |
||
1. Achaearanea lunata (CLERCK, 1757) |
||
2. Achaearanea riparia (BLACKWALL, 1834) |
||
3. Achaearanea simulans (THORELL, 1875) |
||
4. Achaearanea tepidariorum (C. L. KOCH, 1841) |
||
5. Crustulina guttata (WIDER, 1834) |
||
6. Crustulina sticta (O.P. - CAMBRIDGE, 1861) |
||
7. Dipoena prona (MENGE, 1868) |
||
8. Enoplognatha ovata (CLERCK, 1757) |
||
9. Enoplognatha thoracica (HAHN, 1833) |
||
10. Episinus angulatus (BLACKWALL, 1836) |
||
11. Episinus truncatus LATREILLEI, 1809 |
||
12. Euryopis flavomaculata (C. L. KOCH, 1836) |
||
13. Lasaeola tristis (HAHN, 1833) |
||
14. Paidiscura pallens (BLACKWALL. 1834) |
||
15. Pholcomma gibbum (WESTRING, 1851) |
||
16. Robertus arundineti (O.P. - CAMBRIDGE, 1871) |
||
17. Robertus lividus (BLACKWALL, 1836) |
||
18. Robertus neglectus (O.P. - CAMBRIDGE, 1871) |
||
19. Robertus scoticus JACKSON, 1914 |
||
20. Steatoda albomaculata (DE GEER, 1778) |
||
21. Steatoda bipunctata (LINNAEUS, 1758) |
||
22. Steatoda castanea (CLERCK, 1757) |
||
23. Steatoda grossa (C. L. KOCH, 1838) |
||
24. Steatoda phalerata (PANZER, 1801) |
||
25. Steatoda triangulosa (WALCKENAER, 1802) |
||
26. Theonoe minutissima (O.P. - CAMBRIDGE, 1879) |
||
27. Neottiura bimaculata (LINNAEUS, 1767) |
||
28. Theridion impressum L. KOCH, 1881 |
||
29. Theridion melanurum HAHN, 1831 |
||
30. Theridion pictum (WALCKENAER, 1802) |
||
31. Theridion simile C. L. KOCH, 1836 |
||
32. Theridion sisyphium (CLERCK, 1757) |
||
33. Theridion tinctum (WALCKENAER, 1802) |
||
34. Theridion varians HAHN, 1831 |
||
Familia Linyphiidae / Micryphantinae |
||
1. Abacoproeces saltuum (L. KOCH, 1872) |
||
2. Araeoncus humilis (BLACKWALL, 1841) |
||
3. Asthenargus paganus (SIMON, 1884) |
||
4. Ceratinella brevipes (WESTRING, 1851) |
||
6. Ceratinella major KULCZYNSKI, 1894* |
||
7. Ceratinella scabrosa (O. P. - CAMBRIDGE, 1871) |
||
8. Ceratinopsis stativa (SIMON, 1881) |
||
9. Cnephalocotes obscurus (BLACKWALL, 1834) |
||
10. Dicymbium nigrum (BLACKWALL, 1834) |
||
11. Dicymbium tibiale (BLACKWALL, 1836) |
||
13. Diplocentria bidentata (EMERTON, 1882) |
||
14. Diplocephalus latifrons (O. P. - CAMBRIDGE, 1863) |
||
15. Diplocephalus picinus (BLACKWALL, 1841) |
||
16. Dismodicus bifrons (BLACKWALL, 1841) |
||
17. Dismodicus elevatus (C. L. KOCH, 1838) |
||
18. Entelecara acuminata (WIDER, 1834) |
||
19. Entelecara erythropus (WESTRING, 1851) |
||
20. Erigone arctica (WHITE, 1852) |
||
21. Erigone atra BLACKWALL, 1833 |
||
22. Erigone dentipalpis (WIDER, 1834) |
||
23. Erigone longipalpis (SUNDEVALL, 1829) * |
||
24. Erigone promisqua (O. P. - CAMBRIDGE, 1872) * |
||
25. Erigone welchi JACKSON, 1911* |
||
26. Erigonella hiemalis (BLACKWALL, 1841) |
||
27. Erigone ignobilis (O. P. - CAMBRIDGE, 1871) |
||
28. Gnathonarium dentatum (WIDER, 1834) |
||
29. Gonatium rubellum (BLACKWALL, 1841) |
||
30. Gonatium rubens (BLACKWALL, 1841) |
||
31. Gongylidiellum latebricola (O. P. - CAMBRIDGE, 1871) |
||
32. Gongylidiellum murcidum SIMON, 1884 |
||
33. Gongylidium rufipes (LINNAEUS, 1758) |
||
34. Hylyphantes graminicola (SUNDEVALL, 1830) |
||
35. Hypomma cornutum (BLACKWALL, 1833) |
||
36. Hypomma bituberculatum (WIDER, 1834) |
||
37. Jacksonella falconeri (JACKSON, 1908) |
||
38. Latithorax faustus (0. P. - Cambr., 1900) |
||
39. Lophomma punctatum (BLACKWALL, 1841) |
||
40. Maso sundevalli (WESTRING, 1851) |
||
41. Mecynargus paetulus (O. P. - CAMBRIDGE, 1875) |
||
42. Micrargus apertus (OP-Cambridge, 1871) |
||
43. Micrargus herbigradus (BLACKWALL, 1854) |
||
44. Micrargus laudatus (O. P. - CAMBRIDGE, 1881) |
||
45. Micrargus subaequalis (WESTRING, 1851) |
||
46. Minicia marginella (WIDER, 1834) |
||
47. Minyriolus pusillus (WIDER, 1834) |
||
48. Notioscopus sarcinatus (O. P. - CAMBRIDGE, 1872) |
||
49. Oedothorax apicatus (BLACKWALL, 1850) |
||
50. Oedothorax fuscus (BLACKWALL 1834) |
||
51. Oedothorax gibbosus (BLACKWALL, 1841) |
||
52. Oedothorax retusus (WESTRING, 1851) |
||
53. Panamomops mengei SIMON, 1926 |
||
54. Pelecopsis elongata (WIDER, 1834) |
||
55. Pelecopsis mengei (SIMON, 1884) |
||
56. Pelecopsis paralella (Wider, 1834) |
||
57. Pelecopsis radicicola (L. KOCH, 1872) |
||
58. Pocadicnemis pumila (BLACKWALL, 1841) |
||
59. Savignia frontata (BLACKWALL, 1833) |
||
60. Silometopus elegans (O. P. - CAMBRIDGE, 1872) * |
||
61. Silometopus reussi (Thorell, 1871) |
||
62. Tapinocyba biscissa (OP-Cambridge, 1872) |
||
63. Tapinocyba insecta (L. KOCH, 1869) |
||
64. Tapinocyba mitis (O. P. - CAMBRIDGE, 1882) * |
||
65. Tapinocyba pallens (O. P. - CAMBRIDGE, 1872) |
||
66. Tapinocyba praecox (O. P. - CAMBRIDGE, 1873) |
||
67. Tapinocyboides pygmaeus (MENGE, 1869) |
||
68. Thyreosthenius biovatus (O. P. - CAMBRIDGE, 1875) |
||
69. Thyreosthenius parasiticus (WESTRING, 1851) |
||
70. Tiso vagans (BLACKWALL, 1834) |
||
71. Tmeticus affinis (BLACKWALL, 1855) |
||
72. Trematocepalus cristatus (WIDER, 1834) |
||
73. Troxochrus scabriculus (WESTRING, 1851) |
||
74. Trichopterna mengei (Simon, 1884) |
||
75. Trichopterna thorelli (WESTRING, 1862) |
||
76. Typhochrestus digitatus (O. P. - CAMBRIDGE, 1872) |
||
77. Walckenaeria acuminata BLACKWALL, 1833 |
||
78. Walckenaeria antica (WIDER, 1834) |
||
79. Walckenaeria atrotibialis (O. P. - CAMBRIDGE, 1878) |
||
80. Walckenaeria capito (WESTRING, 1861) |
||
81. Walckenaeria corniculans (O. P. - CAMBRIDGE, 1875) |
||
82. Walckenaeria cucullata (C. L. KOCH, 1836) |
||
83. Walckenaeria cuspidata BLACKWALL, 1833 |
||
84. Walckenaeria dysderoides (WIDER, 1834) |
||
85. Walckenaeria fugax (O. P. - CAMBRIDGE, 1861) |
||
86. Walckenaeria furcillata (MENGE, 1869) |
||
87. Walckenaeria kochi (O. P. - CAMBRIDGE, 1872) |
||
88. Walckenaeria obtusa BLACKWALL, 1836 |
||
89. Walckenaeria mitrata (MENGE, 1868) |
||
90. Walckenaeria nodosa O. P. - CAMBRIDGE, 1873 |
||
91. Walckenaeria nudipalpis (WESTRING, 1851) |
||
92. Walckenaeria unicornis O. P. - CAMBRIDGE, 1861 |
||
Familia Linyphiidae / Linyphiinae |
||
1. Agyneta cauta (O.P. - CAMBRIDGE, 1902) |
||
2. Agyneta conigera (O.P. - CAMBRIDGE, 1863) |
||
3. Agyneta decora (O.P. - CAMBRIDGE, 1871) |
||
4. Agyneta ramosa JACKSON, 1912 |
||
5. Agyneta subtilis (O.P. - CAMBRIDGE, 1863) |
||
6. Allomengea scopigera (GRUBE, 1859) |
||
7. Allomengea vidua (L. KOCH, 1879) |
||
8. Anguliphantes angulipalpis (Westring, 1851) |
||
9. Anguliphantes monticola (KULCZYNSKI 1881) * |
||
10. Aphileta misera (OP-CAMBRIDGE, 1882) |
||
11. Bathyphantes approximatus (O.P. - CAMBRIDGE, 1871) |
||
12. Bathyphantes gracilis (BLACKWALL, 1841) |
||
13. Bathyphantes nigrinus (WESTRING, 1851) |
||
14. Bolyphantes alticeps (SUNDEVALL, 1833) |
||
15. Bolyphantes luteolus (BLACKWALL, 1833) |
||
16. Centromerita bicolor (BLACKWALL, 1833) |
||
18. Centromerus arcanus (O.P. - CAMBRIDGE, 1873) |
||
19. Centromerus brevivulvatus Dahl, 1912 |
||
20. Centromerus capucinus (SIMON, 1884) |
||
21. Centromerus dilutus (O.P. - CAMBRIDGE, 1875) |
||
22. Centromerus incilium (L. KOCH, 1881) |
||
23. Centromerus silvicola (Kulczyn'ski, 1887) |
||
24. Centromerus sylvaticus (BLACKWALL, 1841) |
||
25. Diplostyla concolor (WIDER, 1834) |
||
26. Drapetisca socialis (SUNDEVALL, 1833) |
||
27. Floronia bucculenta (CLERCK, 1757) |
||
28. Helophora insignis (BLACKWALL, 1841) |
||
29. Kaestneria dorsalis (WIDER, 1834) |
||
30. Kaestneria pullata (O. P. - CAMBRIDGE, 1863) |
||
31. Lepthyphantes leprosus (OHLERT, 1865) |
||
32. Leptorhoptrum robustum (WESTRING, 1851) |
||
33. Linyphia triangularis (CLERCK, 1757) |
||
34. Macrargus rufus (WIDER, 1834) |
||
35. Megalepthyphantes nebulosus (SUNDEVALL, 1830) |
||
36. Meioneta affinis (Kulczynski, 1898) |
||
37. Meioneta gulosa (L. KOCH, 1869) |
||
38. Meioneta mollis (O.P. - CAMBRIDGE, 1871) |
||
39. Meioneta rurestris (C. L. KOCH, 1836) |
||
40. Meioneta saxatilis (BLACKWALL, 1844) |
||
41. Microlinyphia pusilla (SUNDEVALL, 1830) |
||
42. Microneta viaria (BLACKWALL, 1841) |
||
43. Neriene clathrata (SUNDEVALL, 1830) |
||
44. Neriene emphana (WALCKENAER, 1841) |
||
45. Neriene montana (CLERCK, 1757) |
||
46. Neriene peltata (WIDER, 1834) |
||
47. Neriene radiata (WALCKENAER, 1841) |
||
48. Saaristoa abnormis (BLACKKWALL, 1841) |
||
49. Obscuriphantes obscurus (BLACKWALL, 1841) |
||
50. Oryphantes angulatus (OP-Cambridge, 1881) |
||
51. Palliduphantes pallidus (O.P. - CAMBRIDGE, 1871) |
||
52. Pityohyphantes phrygianus (C. L. KOCH, 1836) |
||
53. Porrhomma egeria SIMON, 1884 |
||
54. Porrhomma micropthalmum (O.P. - CAMBRIDGE, 1871) |
||
55. Porrhomma montanum JACKSON, 1913 |
||
56. Porrhomma pallidum JACKSON, 1913 |
||
57. Porrhomma pygmaeum (BLACKWALL, 1834) |
||
58. Sintula corniger (BLACKWALL, 1856) |
||
59. Stemonyphantes lineatus (Linnaeus, 1758) |
||
60. Tallusia experta (O.P. - CAMBRIDGE, 1871) |
||
61. Tapinopa longidens (WIDER, 1834) |
||
62. Taranucnus setosus (OP-Cambridge, 1863) |
||
63. Tenuiphantes alacris (Blackwall, 1853) |
||
64. Tenuiphantes cristatus (MENGE, 1866) |
||
65. Tenuiphantes flavipes (BLACKWALL, 1854) |
||
66. Tenuiphantes mengei KULCZYNSKI, 1887 |
||
67. Tenuiphantes tenebricola (WIDER, 1834) |
||
68. Tenuiphantes tenuis (BLACKWALL, 1852) |
||
69. Tenuiphantes zimmermani BERTKAU., 1890 |
||
Familia Tetragnathidae |
||
1. Meta menardi (LATREILLE, 1804) |
||
2. Metellina mengei (BLACKWALL, 1869) |
||
3. Metellina merianae (SCOPOLI, 1763) |
||
4. Metellina segmentata (CLERCK, 1757) |
||
5. Pachygnatha clercki SUNDEVALL, 1823 |
||
6. Pachygnatha degeeri SUNDEVALL, 1830 |
||
7. Pachygnatha listeri SUNDEVALL, 1830 |
||
8. Tetragnatha dearmata THORELL, 1873 |
||
9. Tetragnatha extensa (LINNAEUS, 1758) |
||
10. Tetragnatha montana SIMON, 1874 |
||
11. Tetragnatha nigrita LENDL, 1886 |
||
12. Tetragnatha obtusa C. L. KOCH, 1837 |
||
13. Tetragnatha pinicola L. KOCH, 1870 |
||
Familia Araneidae |
||
1. Aculepeira ceropegia (WALCKENAER, 1802) |
||
2. Agalenatea redii (SCOPOLI, 1763) |
||
3. Araneus alsine (WALCKENAER, 1802) |
||
4. Araneus angulatus CLERCK, 1757 |
||
5. Araneus diadematus CLERCK, 1757 |
||
6. Araneus marmoreus CLERCK, 1757 |
||
7. Araneus quadratus CLERCK, 1757 |
||
8. Araneus saevus (L. KOCH, 1872) * |
= zimmermanni | |
9. Araneus sturmi (HAHN, 1831) |
||
10. Araneus triguttatus (FABRICIUS, 1775) |
||
11. Araniella alpica (L. KOCH, 1869) |
||
12. Araniella cucurbitina (CLERCK, 1757) |
||
13. Araniella proxima (KULCZYNSKI, 1885) |
||
14. Cercidia prominens (WESTRING, 1851) |
||
15. Cyclosa conica (PALLAS, 1772) |
||
16. Cyclosa oculata (WALCKENAER, 1802) |
||
17. Gibbaranea bituberculata (WALCKENAER, 1802) * |
||
18. Hypsosinga heri (HAHN, 1831) |
||
19. Hypsosinga pygmaea (SUNDEVALL, 1832) |
||
20. Hypsosinga sanguinea (C.L. KOCH, 1844) |
||
21. Larinioides cornutus (CLERCK, 1757) |
||
22. Larinioides patagiatus (CLERCK, 1757) |
||
23. Larinioides sclopetarius (CLERCK, 1757) |
||
25. Mangora acalypha (WALCKENAER, 1802) |
||
26. Neoscona adianta (WALCKENAER, 1802) |
||
27. Nuctenea sivicultrix (C. L. KOCH, 1844) |
||
28. Nuctenea umbratica (CLERCK, 1757) |
||
29. Singa hamata (CLERCK, 1757) |
||
30. Singa nitidula C.L. KOCH, 1844 |
||
31. Zygiella atrica (C.L. KOCH, 1845) |
||
32. Zygiella stroemi (THORELL, 1870) |
||
33. Zygiella x-notata (CLERCK, 1757) |
||
34. Zilla diodia (WALCKENAER, 1802) |
||
Familia Lycosidae |
||
1. Acantholycosa lignaria (CLERCK, 1757) |
||
2. Alopecosa aculeata (CLERCK, 1757) |
||
3. Alopecosa cuneata (CLERCK, 1757) |
||
4. Alopecosa cursor (HAHN, 1831) |
||
5. Alopecosa fabrilis (CLERCK, 1757) |
||
6. Alopecosa inquilina (CLERCK, 1757) |
||
7. Alopecosa pulverulenta (CLERCK, 1757) |
||
8. Arctosa alpigena (Doleschall, 1852) * |
||
9. Alopecosa schmidti (HAHN, 1835) |
||
10. Alopecosa trabalis (CLERCK, 1757) |
||
11. Arctosa cinerea (FABRICIUS, 1777) |
||
12. Arctosa figurata (SIMON, 1876) |
||
13. Arctosa leopardus (SUNDEVALL, 1833) |
||
14. Arctosa lutetiana (SIMON, 1876) |
||
15. Arctosa maculata (HAHN, 1822) |
||
16. Arctosa stigmosa (THORELL, 1875) |
||
17. Arctosa perita (LATREILLE, 1799) |
||
18. Aulonia albimana (WALCKENAER, 1805) |
||
19. Hygrolycosa rubrofasciata (OHLERT, 1865) |
||
20. Pardosa agrestis (WESTRING, 1862) |
||
21. Pardosa agricola (THORELL, 1856) |
||
22. Pardosa amentata (CLERCK, 1757) |
||
23. Pardosa hyperborea (THORELL, 1872) |
||
24. Pardosa hortensis (THORELL, 1872) |
||
25. Pardosa lugubris (WALCKENAER, 1802) |
||
26. Pardosa monticola (CLERCK, 1757) |
||
27. Pardosa paludicola (CLERCK, 1757) |
||
28. Pardosa palustris (LINNAEUS, 1758) |
||
29. Pardosa prativaga (L. KOCH, 1870) |
||
30. Pardosa proxima (C. L. KOCH, 1847) |
||
31. Pardosa pullata (CLERCK, 1757) |
||
32. Pardosa riparia (C. L. KOCH, 1833) |
||
33. Pardosa saltuaria (L. KOCH, 1870) * |
||
34. Pardosa sphagnicola (DAHL, 1908) |
||
35. Pardosa wagleri (HAHN, 1822) * |
||
36. Pirata hygrophilus THORELL, 1872 |
||
37. Pirata insularis EMERTON, 1885 |
||
38. Pirata knorri (SCOPOLI, 1763) * |
||
39. Pirata latitans (BLACKWALL, 1841) |
||
40. Pirata piraticus (CLERCK, 1757) |
||
41. Pirata piscatorius (CLERCK, 1757) |
||
42. Pirata uliginosus (THORELL, 1856) |
||
43. Trochosa robusta (SIMON, 1876) * |
||
44. Trochosa ruricola (DE GEER, 1778) |
||
45. Trochosa spinipalpis (O.P. - CAMBRIDGE, 1895) |
||
46. Trochosa terricola THORELL, 1856 |
||
47. Xerolycosa miniata (C. L. KOCH, 1834) |
||
48. Xerolycosa nemoralis (WESTRING, 1861) |
||
Familia Pisauridae |
||
1. Dolomedes fimbriatus (CLERCK, 1757) |
||
2. Dolomedes plantarius (CLERCK, 1757) |
||
3. Pisaura mirabilis (CLERCK, 1757) |
||
Familia Agelenidae |
||
1. Agelena labyrinthica (CLERCK, 1757) |
||
2. Tegenaria atrica C. L. KOCH, 1843 |
||
3. Tegenaria domestica (CLERCK, 1757) |
||
Familia Oecobiidae |
||
1. Oecobius navus Blackwall, 1859 |
||
Familia Argyronetidae |
||
1. Argyroneta aquatica (CLERCK, 1757) |
||
Familia Haniidae |
||
1. Antistea elegans (BLACKWALL, 1841) |
||
2. Cryphoeca silvicola (C. L. KOCH, 1834) |
||
3. Hahnia montana (BLACKWALL, 1841) |
||
4. Hahnia nava (BLACKWALL, 1841) |
||
5. Hahnia ononidum SIMON, 1875 |
||
6. Hahnia pusilla C. L. KOCH, 1841 |
||
Familia Dictynidae |
||
1. Argenna subnigra (O.P. - CAMBRIDGE, 1872) |
||
2. Dictyna arundinacea (LINNAEUS, 1758) |
||
3. Dictyna pusilla THORELL, 1856 |
||
4. Dictyna uncinata THORELL, 1856 |
||
5. Lathys humilis (BLACKWALL, 1855) |
||
Familia Amaurobiidae |
||
1. Amaurobius fenestralis (STROEM, 1768) |
||
Familia Oxyopidae |
||
1. Oxyopes ramosus (PANZER, 1804) |
||
Familia Anyphaenidae |
||
1. Anyphaena accentuata (WALCKENAER, 1802) |
||
Familia Liocranidae |
||
1. Agroeca brunnea (BLACKWALL, 1833) |
||
2. Agroeca proxima (OP-Cambridge, 1871) |
||
3. Phrurolithus festivus (C. L. KOCH, 1835) |
||
4. Scotina palliardi (L. KOCH, 1881) |
||
Familia Clubionidae |
||
1. Cheiracanthium erraticum (WALCKENAER, 1802) |
||
2. Cheiracanthium oncognathum THORELL, 1871 |
||
3. Cheiracanthium virescens (SUNDEVALL, 1833) |
||
4. Clubiona caerulescens L. KOCH, 1867 |
||
5. Clubiona compta C. L. KOCH, 1839 |
||
6. Clubiona diversa O.P. - CAMBRIDGE, 1862 |
||
7. Clubiona frutetorum L. KOCH, 1866 |
||
8. Clubiona germanica THORELL, 1870 |
||
9. Clubiona lutescens WESTRING, 1851 |
||
10. Clubiona negelecta O.P. - CAMBRIDGE, 1862 |
||
11. Clubiona pallidula (CLERCK, 1757) |
||
12. Clubiona phragmitis C. L. KOCH, 1843 |
||
13. Clubiona reclusa O.P. - CAMBRIDGE, 1863 |
||
14. Clubiona similis L. KOCH, 1867 |
||
15. Clubiona stagnatilis KULCZYNSKI, 1897 |
||
16. Clubiona subsultans THORELL, 1875 |
||
17. Clubiona trivialis C. L. KOCH, 1843 |
||
Familia Gnaphosidae |
||
1. Drassodes lapidosus (WALCKENAER, 1802) |
||
2. Drassodes pubescens (THORELL, 1856) |
||
3. Drassyllus lutetianus (L. KOCH, 1866) |
||
4. Drassyllus praeficus (L. KOCH, 1866) |
||
5. Drassyllus pusillus (C. L. KOCH, 1833) |
||
6. Gnaphosa bicolor (HAHN, 1833) |
||
7. Gnaphosa lucifuga (WALCKENAER 1802) |
||
8. Gnaphosa lugubris (C. L. KOCH, 1839) * |
||
9. Gnaphosa nigerrima L. KOCH, 1877 |
||
10. Gnaphosa microps HOLM, 1939 |
||
11. Gnaphosa montana (L. KOCH, 1866) * |
||
12. Gnaphosa muscorum (L KOCH, 1866) |
||
13. Haplodrassus cognathus (WESTRING, 1862) |
||
14. Haplodrassus moderatus (KULCZYNSKI, 1897) |
||
15. Haplodrassus signifer (C. L. KOCH, 1839) |
||
16. Haplodrassus silvestris (BLACKWALL, 1833) |
||
17. Haplodrassus soerenseni (STRAND, 1900) |
||
18. Haplodrassus umbratilis (L. KOCH, 1866) |
||
19. Micaria albovittata (Lucas, 1846) |
||
20. Micaria fulgens (WALCKENAER, 1802) |
||
21. Micaria pulicaria (SUNDEVALL, 1832) |
||
22. Micaria subopaca WESTRING, 1862 |
||
23. Phaeocedus braccatus (L. KOCH, 1866) |
||
24. Poecilochroa variana (C. L. KOCH, 1839) |
||
25. Scotophaeus quadripunctatus (LINNAEUS, 1758) |
||
26. Sosticus loricatus (L. KOCH, 1866) |
||
27. Trachyzelotes pedestris (C. L. KOCH, 1837) |
||
28. Zelotes clivicola (L. KOCH, 1870) |
||
29. Zelotes latreillei (SIMON, 1878) |
||
30. Zelotes longipes (L. KOCH, 1866) |
||
31. Zelotes petrensis (C. L. KOCH, 1839) |
||
32. Zelotes subterraneus (C. L. KOCH, 1833) |
||
Familia Zoridae |
||
1. Zora armillata SIMON, 1878* |
||
2. Zora nemoralis (BLACKWALL, 1861) |
||
3. Zora silvestris Kulczynski, 1897 |
||
4. Zora spinimana (Sundevall, 1833) |
||
Familia Heteropodidae |
||
1. Micrommata virescens (CLERCK, 1757) |
||
Familia Philodromidae |
||
1. Philodromus aureolus (CLERCK, 1757) |
||
2. Philodromus collinus C. L. KOCH, 1835 |
||
3. Philodromus dispar WALCKENAER 1826 |
||
4. Philodromus emarginatus (SCHRANK, 1803) |
||
5. Philodromus fallax SUNDEVALL, 1833 |
||
6. Philodromus fuscomarginatus (DE GEER, 1778) |
||
7. Philodromus histrio (LATREILLE, 1819) |
||
8. Philodromus margaritatus (CLERCK, 1757) |
||
9. Philodromus poecilus (THORELL, 1872) |
||
10. Philodromus vagulus SIMON, 1875* |
||
11. Philodromus emarginatus (SCHRANK, 1803) |
||
12. Thanatus arenarius THORELL, 1872 |
||
13. Thanatus formicinus (CLERCK, 1757) |
||
14. Tibellus maritimus (MENGE, 1875) |
||
15. Tibellus oblongus (WALCKENAER, 1802) |
||
Familia Thomisidae |
||
1. Coriarachne depressa (C. L. KOCH, 1837) |
||
2. Diaea dorsata (FABRICIUS, 1777) |
||
3. Misumena vatia (CLERCK, 1757) |
||
4. Misumenops tricuspidatus (FABRICIUS, 1775) |
||
5. Ozyptila atomaria (PANZER, 1801) |
||
6. Ozyptila brevipes (HAHN, 1826) |
||
7. Ozyptila praticola (C. L. KOCH, 1837) |
||
8. Ozyptila trux (BLACKWALL, 1846) |
||
9. Synaema globosum (FABRICIUS, 1775) |
||
10. Thomisus onustus WALCKENAER, 1806 |
||
11. Xysticus acerbus THORELL, 1872* |
||
12. Xysticus audax (SCHRANK, 1803) |
||
13. Xysticus bifasciatus C. L. KOCH, 1837 |
||
14. Xysticus cristatus (CLERCK, 1757) |
||
15. Xysticus erraticus (BLACKWALL, 1834) |
||
16. Xysticus kochi THORELL, 1872 |
||
17. Xysticus lanio C. L. KOCH, 1835 |
||
18. Xysticus lineatus (WESTRING, 1851) |
||
19. Xysticus luctuosus (BLACKWALL, 1836) |
||
20. Xysticus obscurus COLLETT, 1877 |
||
21. Xysticus robustus (HAHN, 1832) |
||
22. Xysticus sabulosus (HAHN, 1832) |
||
23. Xysticus ulmi (HAHN, 1831) |
||
Familia Salticidae |
||
1. Aelurillus v-insignitus (CLERCK, 1757) |
||
2. Attulus helveolus Simon, 1871 |
||
3. Sibianor aurocinctus (OHLERT, 1865) |
||
4. Dendryphantes hastatus (CLERCK, 1757) |
||
5. Dendryphantes rudis (SUNDEVALL, 1832) |
||
6. Pseudeuophrys erratica (WALCKENAER, 1826) |
||
7. Euophrys frontalis (WALCKENAER, 1802) |
||
8. Euophrys herbigrada (SIMON, 1871) |
||
9. Evarcha arcuata (CLERCK, 1757) |
||
10. Evarcha falcata (CLERCK, 1757) |
||
11. Evarcha laetabunda (C. L. KOCH, 1846) |
||
12. Heliophanus aeneus (HAHN, 1831) |
||
13. Heliophanus auratus C. L. KOCH, 1835 |
||
14. Heliophanus cupreus (WALCKENAER, 1802) |
||
15. Heliophanus dubius C. L. KOCH, 1835 |
||
16. Heliophanus flavipes HAHN, 1832 |
||
17. Heliophanus patagiatus THORELL, 1875 |
||
18. Marpissa radiata (GRUBE, 1859) |
||
19. Myrmarachne formicaria (SCOPOLI, 1763) |
||
20. Neon reticulatus (BLACKWALL, 1853) |
||
21. Neon valentulus FALCONER, 1912 |
||
22. Pellenes tripunctatus (WALCKENAER, 1802) |
||
23. Phlegra fasciata (HAHN, 1826) |
||
24. Salticus cingulatus (PANZER, 1797) |
||
25. Salticus scenicus (CLERCK, 1757) |
||
26. Salticus zebraneus (C. L. KOCH, 1837) |
||
27. Sitticus caricis (WESTRING, 1861) |
||
28. Sitticus distinguendus (SIMON, 1868) |
||
29. Sitticus floricola (C. L. KOCH, 1837) |
||
30. Sitticus pubecens (FABRICIUS, 1775) |
||
31. Sitticus terebratus (CLERCK, 1757) |
||
32. Synageles hilarulus (C.L. KOCH, 1846) |
||
33. Synageles venator (LUCAS, 1836) |
References
Relys V., Spungis V. 2002. Check list of spiders (Arachnida, Araneae) of Latvia. Manuscript.